Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duncon Cocker

 

DC Cocker. Na FRbikes.cz jsme někdy před rokem představovali jeho staršího a těžšího brášku Duncon Cock TADY a TADY , teď se podíváme detailně na model 2008.

 

Cocker je nejodolnější model kolekce pevných rámů od Dunconu. Uplatnění najde zejména na drsných freeridových trailech, North Shore lávkách a velkých dropech, nebo při downhill závodech v kategorii hardtail. Cizí mu ale není ani beton štrýtu a sk8 parku, nebo ostrý dirtový rádiusy, jak dokazují Duncon riders Elvis a Fuji(viz video).

 

Konstrukce rámu využívá nejmodernější technologické postupy pro dosažení vysoké pevnosti při solidní váze. Hlavnímy rysy rámu jsou hydroformingem tvarovaná hlavní rámová trubka, CNC frézované díly, dvojitá horní rámová trubka a posuvné patky dovolující použití i klasické rychloupínací osy. Rám je vhodný pro osazení napínákem a přehazovačkou stejně jako pro použití se singlespeedem po vzoru BMX kol. Spolu s doporučeným zdvihem vidlice 100-160mm to zněj dělá velice univerzální stroj. Je jen na vás jak si tento luxusní stroj poladíte.


 

 

Materiál: Al 7005 T6
Velikost: 14", 16" - 2750g
Hl. složení: 1 1/8 A-head
Sedlová trubka 31.4 mm
Brzdy: kotoučové
V-brake trny: Ne
Kotoučové brzdy: IS 2000 kompatibilní
ISCG adaptér: Ano
Maximální šířka pneumatik: 24"x 3" / 26"x 2,7"
Doporučený zdvih vidlice : 100 - 160 mm
Šířka středu: MTB - 68 mm
Čtyři barvy - černá, modrá, červená a bílá.

Akční cena: 8990Kč, běžně 9 590Kč

 

Rámy budou v ČR začátkem března. FRbikes.cz je autorizovaný dovozce do ČR. Kdo by měl zájem, může sí rámy Duncon a Prodigy předobjednat na emailu info@frbikes.cz.

 

 

Geometrie:

Velikost 14", měřeno se 100mm vidlicí


 

Zadní stavbu lze díky posuvným patkám ladit od 405 do 425mm.

 

 

ISCG adaptér je nejlepší způsop pro uchycení napínáku

 


Další info na www.duncon.com

Fuji si vodí Cockera v parku

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář