Jdi na obsah Jdi na menu
 


Interview: Kubajz Fišer

Tak se nám pro začátek trošku představ.
Zdarec, no já jsem Kubajsz Fišer, je mi čerstvejch 20, žiju v Děčíně ( nečekaně? ). No a jezdím na kole no. Taky rád fotím. Bohužel jsem letos ve čtvrtáku, takže mě čeká matura. Ale svaťák to jistí.

Jaké značky tě pro letošní sezónu podporují?
Já letos děkuju za podporu firmám: Morewood bikes, Sombrio, Spank ( vše od Engram bikes), pak se mi skvěle spolupracuje s kvalitním shopem www.swis-shop.cz, kterej se teď hodně věnuje i kolům a maj tam spoustu luxusních věcí, podporuje mě tátova firma na dovoz aut www.car-fi.cz , energii mi letos zaručí energy drinky Big Shock!, oka budu mít chráněný od Oakley brýlí, vozím shamanův napínák, na pedálech mě drží botky Five-Ten a díky www.osk-art.cz mám pěkný fotky. Takže díky všem!

Jaká kola máš pro letošní sezónu k dispozici?
Na sjezd budu mít novej Morewood Izimu s Fox 40 vidlí, kterej bude poladěnej do MX barev a na FR, skákání a lehkej sjezd mám černýho oře Morewood Mbuzi s Marzochou 55.

Pochlub se čtenářům svýma nejlepšíma výsledkama.
No jestli se tím dá chlubit. Furt je toho hodně, co zlepšit. Celkové vítězství 3DH cupu v elitě, 2. celkově v českém poháru, 1. a 2. místo v jednotlivých závodech ČP, 2. místo v DH Krupce, nějaké ty bedny z 3DH cupů a účast na MS a ME, 7. v českém poháru kat. elite, 11. v celkovém pořadí v prvním roce v elitě. No a žiju. To je taky fajn?

Nedávno jsi se objevil s Kaštanem a Schwedem v reportáži České televize z Krupky. Kontaktovali vás nějak předem nebo jste byly ve správný čas na správném místě?
Hele bylo to tak, že Radek Broz (etbikez.com) dal kontakt tomu reportovi na mě, jakožto sjezdaři ze Severních Čech a ten mě nakontaktoval. S tím, že chtěl natočit reportáž o sjezdu tady u nás a tak. Já měl za úkol někoho sehnat, tak jsem řekl Kaštanovi a Schwedovi.

Jaký máš plány pro letošní sezónu?
Chci bejt určitě do desítky u nás, objet co nejvíc závodů ze světáku, ale taky třeba 3DH cup. Mrknout na nějaký pohodový závody a hlavně si to užít.

Věnuješ se i jiným disciplínám nebo jsi ortodoxní sjezdař?
Hele mě baví na kole tak nějak všechno. Ted mě hodně čistej freeride nebo-li back country. To je paráda. Ale taky si zaskáču a zatrikuju. Jezdím prostě na kole, všude.

Na netu se už pravidelně objevuji tvoje fotky, které jsou mimochodem dost povedené. Jak probíhá taková děčínská photosession?
No hele, tady u nás fotím já a Buba. Takže vždycky se domluvíme buďto my dva a jdeme někam a nebo se k nám přidá třeba Kaštan a nebo Švéd a prostě si jdem zajezdit a pofotit nějaký ptákoviny. Je to fajn, člověk se u toho hecne a je prdel. Ted jsem se dal dohromady se Swichem, kterej předtím fotil všechno možný, zvířata, krajinky, makro fotky atd. Vytáhl jsem na kopec a chytlo ho to. Takže teď hodně fotím s ním. Je to fajn. Navzájem se doplňujeme. Protože mě focení taky baví a poslední dobou se o to hodně zajímám, tak mu vždycky dávám různý nápady na fotky a on to pak po konzultaci realizuje na foťáku. Je to pokaždý prdel. Já se něco dozvím o focení, zajezdím si a večer mám od něj fotky a on to má taky podobně, páč mu občas půjčím kolo, ale hlavně je to pro něj něco novýho. Za to mu fakt děkuju. Když to shrnu, tak bych řekl, se tu fotí fakt hodně

Obdivuješ někoho z českých nebo zahraničních jezdců.
Tak u nás je to určitě Adam Vágnerů za rychlost, Hejňas za styl, Polcík má u mě respekt za to, co všechno dokázal a Kaštan za progress. A bůh je Sam Hill. To je mimozemšťan prostě. A pak třeba Fairclough za super stylish.

Kdybys zítra v loterii vyhrál milion jak by jsi s ním naložil?
Já bych se ho snažil nějak otočit a udělat z něho milionů víc :). No a pak asi idylka no, cestování s kolem. Sjezdy, freeridy z velkejch kopců. Bydlení v nějakym srubu pod super kopcem. No jéjé …

Když mluvíš o tom cestování, kam by jsi se chtěl podívat?
Hele to je těžký. Je spoustu míst, kam bych se rád podíval, ať už s kolem nebo bez. Asi nejvíc bych chtěl poznat tu Kanadu, jak to tam chodí prostě a tak. Jinak Evropu už jsem celkem projel. A třeba do Španělska se vracím vždycky rád. Pak mě určitě láká třeba Afrika a nebo Brazílie. Prostě to všechno objet no. Ale budu rád, když se mi poštěstí a někdy se mrknu do tý Kanady.

Oblíbený film?
Awake, Man on Fire, Kurz negativního myšlení

Oblíbeny mtb film?
Earthed edice

Hudba?
Všechno, nejradši různý playlisty

Oblíbený trail?
Buku trail hehePodobné články

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář