Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skoro letní FR vyjížďka v únoru

 

Klouďák v šutrech

 

Minulá únarová neděle slibovala teploty kolem 20°C a proto jsme byli víc než natěšený na náš plánovanej freeride vejlet.

Kolem 11h dopoledne jsme se sjeli pod Kletí v hojným počtu jedenácti kousků a v pravý poledne razili ( lanovkou) směr vrchol. Jedinej správnej freerider byl Lubš Kalina, kterej vyjel hoďku před náma sám po vlastní ose a valil v osamění až do Boršova!!

Pěší turisti jako vždy komentovali naší jízdu s kolem na lanovce slovy „ mít tokový kolo tak to vyšlapu jednou nohou" ti co vyjdou na Kleť jednou do roka a to ještě na oběd.

 

 

Z vrcholku Kletě byl super výhled, moc jsme se tu ale nezdržovali a volně se vydáváme po žlutý značce dolů. Po cca 0,5km jedeme rovně plánovaným úsekem po červený, jsou tu nádherný kamenný schody. Jedu první a drtim Norco Fluid na doraz. Z jedenácti lidí za mnou už jede jen Klouďák na Sixu, chvilku čekáme a pak zjišťujeme důvod zpoždění. Hambi roznejtoval RockShox Psylo po dvěstě metrech a jde dolů po svých. Vytahuju foťák a vyčkávám v kamenný pasáži. Schwara projede jak nic, za ním Kulťák zkušeně. Ross lehce bojuje na XC biku, ale nevzdává. Číča na MTB BMX s jednou brzdou vše objíží. Kamila, jediná ženská, volila lesní cestu, kde stejně chybuje a jde přes klandry. Nu pěkne jsme to na ně vymysleli.

 

Jeden z nejštavnatějších úseků máme za sebou skoro bez úhony a valíme dále. Napojujeme se na žlutou a užíváme si sjezdu a jarní nálady na 100%.

 

Schwara

 

 

V Plešovicích se napojujeme na silnici a valíme směr Dívčí kámen, něco stoupání a jsme na singlu akorát ve svahu, zatáčky kořeny a na konci o5 kamenná hodně ostrá pasáž.

Dále pokračujeme po toku Vltavy směr Boršov. Po toku těží dřevo a proto místo singlu je tu teď nezábavná lesní cesta naštěstí bez bláta na který jsme byli upozorněný.

 

Dáváme svačinu, společný foto a jedeme dále. Cesta se zužuje a pokračuje zatáčkama kolem toku.

 

 

Narážíme na úsek vyjetej od MX ve slušným krpálu, kde to klucí motokrosařský berou nahoru, neváháme a jedeme touhle kančí stezkou dolu....pěkná prasečina. Klacky, bordel, listí vše se zadkem za sedlem, jedním slovem nádhera.

Po třech hoďkách včetně všech přestávek dorážíme do Boršova, kde v knajpje následuje zaslouženej beer a řízek :)

 

 

 

Legenda Kulťák.....

 

 

Michal si jí slušně dává.

 

 

Helmut se vybavil integrálkou a Screamem, slušnej set up.

 

 

Ross naopak lehký XC. V kamenech litoval.

 

 


Schwara

 

Číča na BMX ( zadní brzda, 24 kola, sedlovka pekelně nízko)....labužník

 

 

Peťa měl čas i na píč.....

 

 

Kamila se nevzdala.

 

 


Vltava.....